KONST / Litografier / Färglitografi 12837162
nr 1283 7162
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Kvinnor. Signerad, numrerad 29/260. Motivet: 49x38 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:34:30
21/10 16:27:24
21 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén